7.0" Inch Laptop Lcd Screen G070VTN02.0 800(RGB)*480 50 Pins 60Hz TN 66% NTSC Laptop Lcd Display Screen
Home » Products » Laptop Screen » Other Size LCD Screen » 7.0" Inch Laptop Lcd Screen G070VTN02.0 800(RGB)*480 50 Pins 60Hz TN 66% NTSC Laptop Lcd Display Screen
loading
  • Compatibility:G070VTN02.0
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 7" WideScreen
  • Resolution:800(RGB)×480, WVGA 133PPI
  • Surface Type:Antiglare, Hard coating (3H)
  • Video Connector:Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 50 pins FPC
  • Frame Rate:60Hz
sharethis sharing button
  • G070VTN02.0
Product Description
Size 7 inch
Grade New A
Surface Antiglare
Resolution 800(RGB)×480
Brand For AUO
Model G070VTN02.0
Connect 50 pins
Available in 13.3 to 17.3 inch sizes with 30/40-pin options. Compatible with ASUS, Lenovo, Dell, HP, Acer, and more.
  • Part Type: On-Cell Touch Display
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Resolution: HD (1366x768)
  • Surface Type: Glossy
  • Video Connector: 40 pin video connector
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Matte
  • Video Connector: 30 pin video connector
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Glossy
  • Size: 11.6" WideScreen