7.0" G070VAN01.0 Laptop Led Screen 800*480(RGB) LVDS 30 Pins 60Hz LVDS 30 Pins Laptop Screen Display
Home » Products » Laptop Screen » Other Size LCD Screen » 7.0" G070VAN01.0 Laptop Led Screen 800*480(RGB) LVDS 30 Pins 60Hz LVDS 30 Pins Laptop Screen Display
loading
  • Compatibility:G070VAN01.0
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 7" WideScreen
  • Resolution:800×480(RGB), WVGA 133PPI
  • Surface Type:Antiglare, Hard coating
  • Video Connector:LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 30 pins Connector
  • Frame Rate:60Hz
sharethis sharing button
  • G070VAN01.0
  • For AUO
液晶屏
Product Description
Size 7 inch
Grade New A
Surface Antiglare
Resolution 800×480(RGB)
Brand For AUO
Model G070VAN01.0
Connect LVDS/30 pins
Available in 13.3 to 17.3 inch sizes with 30/40-pin options. Compatible with ASUS, Lenovo, Dell, HP, Acer, and more.
  • Part Type: On-Cell Touch Display
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Resolution: HD (1366x768)
  • Surface Type: Glossy
  • Video Connector: 40 pin video connector
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Matte
  • Video Connector: 30 pin video connector
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Glossy
  • Size: 11.6" WideScreen