5.0" Inch Laptop Lcd Screen Led Panel G050VTN01.1 800(RGB)*480 40 Pins 60Hz TN 1000 Cd/m² Laptop Replacement Screen
Home » Products » Laptop Screen » Other Size LCD Screen » 5.0" Inch Laptop Lcd Screen Led Panel G050VTN01.1 800(RGB)*480 40 Pins 60Hz TN 1000 Cd/m² Laptop Replacement Screen
  • Compatibility:G050VTN01.1
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 5" WideScreen
  • Resolution:800(RGB)×480, WVGA 188PPI
  • Surface Type:Antiglare, Hard coating
  • Video Connector:TTL (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
  • Frame Rate:60Hz
sharethis sharing button
  • G050VTN01.1
  • For AUO
液晶屏
Product Description
Size 5 inch
Grade New A
Surface Antiglare
Resolution 800(RGB)×480
Brand For AUO
Model G050VTN01.1
Connect 40 pins
Available in 13.3 to 17.3 inch sizes with 30/40-pin options. Compatible with ASUS, Lenovo, Dell, HP, Acer, and more.
  • Part Type: On-Cell Touch Display
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Resolution: HD (1366x768)
  • Surface Type: Glossy
  • Video Connector: 40 pin video connector
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Matte
  • Video Connector: 30 pin video connector
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Glossy
  • Size: 11.6" WideScreen