4.3" Inch Laptop Lcd Screen G043FTN01.0 480(RGB)*272 40 Pins 60Hz TN 550 Cd/m² Laptop Lcd/led Screens Display
Home » Products » Laptop Screen » Other Size LCD Screen » 4.3" Inch Laptop Lcd Screen G043FTN01.0 480(RGB)*272 40 Pins 60Hz TN 550 Cd/m² Laptop Lcd/led Screens Display
loading
  • Compatibility:G043FTN01.0
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 4.3" WideScreen
  • Resolution:480(RGB)×272, WQVGA 128PPI
  • Surface Type:Antiglare
  • Video Connector:Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
  • Frame Rate:60Hz
sharethis sharing button
  • G043FTN01.0
  • For AUO
液晶屏
Product Description
Size 4.3 inch
Grade New A
Surface Antiglare
Resolution 480(RGB)×272
Brand For AUO
Model G043FTN01.0
Connect 40 pins
Available in 13.3 to 17.3 inch sizes with 30/40-pin options. Compatible with ASUS, Lenovo, Dell, HP, Acer, and more.
  • Part Type: On-Cell Touch Display
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Resolution: HD (1366x768)
  • Surface Type: Glossy
  • Video Connector: 40 pin video connector
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Matte
  • Video Connector: 30 pin video connector
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Glossy
  • Size: 11.6" WideScreen