15.6" Laptop Screen Replacement G156XTN01.1 1366(RGB)*768 60Hz TN Laptop Led Lcd Screen
Home » Products » Laptop Screen » 15.6" LCD Screen » 15.6" Laptop Screen Replacement G156XTN01.1 1366(RGB)*768 60Hz TN Laptop Led Lcd Screen
loading
  • Compatibility:G156XTN01.1
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 15.6" WideScreen
  • Resolution:1366(RGB)×768, WXGA 100PPI
  • Surface Type:-
  • Video Connector:-
  • Frame Rate:60Hz
sharethis sharing button
  • G156XTN01.1
Product Description
Size 15.6 inch
Grade New A
Surface -
Resolution 1366(RGB)×768
Brand For AUO
Model G156XTN01.1
Connect -
Available in 13.3 to 17.3 inch sizes with 30/40-pin options. Compatible with ASUS, Lenovo, Dell, HP, Acer, and more.
  • Part Type: On-Cell Touch Display
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Resolution: HD (1366x768)
  • Surface Type: Glossy
  • Video Connector: 40 pin video connector
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Matte
  • Video Connector: 30 pin video connector
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Glossy
  • Size: 11.6" WideScreen