15.6" Laptop Lcd Screen G156HAN03.0 1920(RGB)*1080 FHD 30 Pins 60Hz 45% NTSC Led Screen Display Laptop
Home » Products » Laptop Screen » 15.6" LCD Screen » 15.6" Laptop Lcd Screen G156HAN03.0 1920(RGB)*1080 FHD 30 Pins 60Hz 45% NTSC Led Screen Display Laptop
loading
  • Compatibility:G156HAN03.0
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 15.6" WideScreen
  • Resolution:1920(RGB)×1080, FHD 141PPI
  • Surface Type:Antiglare, Hard coating (3H)
  • Video Connector:eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , 30 pins Connector
  • Frame Rate:60Hz
sharethis sharing button
  • G156HAN03.0
Product Description
Size 15.6 inch
Grade New A
Surface Antiglare
Resolution 1920(RGB)×1080
Brand For AUO
Model G156HAN03.0
Connect eDP/30 pins
Available in 13.3 to 17.3 inch sizes with 30/40-pin options. Compatible with ASUS, Lenovo, Dell, HP, Acer, and more.
  • Part Type: On-Cell Touch Display
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Resolution: HD (1366x768)
  • Surface Type: Glossy
  • Video Connector: 40 pin video connector
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Matte
  • Video Connector: 30 pin video connector
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Glossy
  • Size: 11.6" WideScreen