13.3" Inch Laptop Led Screens G133HAN01.1 1920(RGB)*1080 FHD LVDS 30 Pins 60Hz Laptop Screen Replacement
Home » Products » Laptop Screen » 13.3" LCD Screen » 13.3" Inch Laptop Led Screens G133HAN01.1 1920(RGB)*1080 FHD LVDS 30 Pins 60Hz Laptop Screen Replacement
loading
  • Compatibility:G133HAN01.1
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 13.3" WideScreen
  • Resolution:1920(RGB)×1080, FHD 166PPI
  • Surface Type:Antiglare
  • Video Connector:LVDS (2 ch, 8-bit) 30 pins Connector
  • Frame Rate:60Hz
sharethis sharing button
  • G133HAN01.1
  • For AUO
液晶屏
Product Description
Size 13.3 inch
Grade New A
Surface Antiglare
Resolution 1920(RGB)×1080
Brand For AUO
Model G133HAN01.1
Connect LVDS/30 pins
Available in 13.3 to 17.3 inch sizes with 30/40-pin options. Compatible with ASUS, Lenovo, Dell, HP, Acer, and more.
  • Part Type: On-Cell Touch Display
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Resolution: HD (1366x768)
  • Surface Type: Glossy
  • Video Connector: 40 pin video connector
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Matte
  • Video Connector: 30 pin video connector
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Glossy
  • Size: 11.6" WideScreen