12.1" Inch G121STN02.0 Laptop Led Screen 800(RGB)*600 LVDS 20 Pins 60Hz TN 53% NTSC Laptop Screen Replacement Display
Home » Products » Laptop Screen » Other Size LCD Screen » 12.1" Inch G121STN02.0 Laptop Led Screen 800(RGB)*600 LVDS 20 Pins 60Hz TN 53% NTSC Laptop Screen Replacement Display
loading
  • Compatibility:G121STN02.0
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 12.1" WideScreen
  • Resolution:800(RGB)×600, SVGA 82PPI
  • Surface Type:Antiglare, Hard coating (3H)
  • Video Connector:LVDS (1 ch, 6/8-bit) , Connector 20 pins
  • Frame Rate:60Hz
sharethis sharing button
  • G121STN02.0
Product Description
Size 12.1 inch
Grade New A
Surface Antiglare
Resolution 800(RGB)×600
Brand For AUO
Model G121STN02.0
Connect LVDS/20 pins
Available in 13.3 to 17.3 inch sizes with 30/40-pin options. Compatible with ASUS, Lenovo, Dell, HP, Acer, and more.
  • Part Type: On-Cell Touch Display
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Resolution: HD (1366x768)
  • Surface Type: Glossy
  • Video Connector: 40 pin video connector
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Matte
  • Video Connector: 30 pin video connector
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Glossy
  • Size: 11.6" WideScreen