10.1" Laptop Led Lcd Screen G101EAN01.0 800(RGB)*1280 MIPI 39 Pins 60Hz 60% NTSC Laptop Screen Replacement Display
Home » Products » Laptop Screen » 10.1" LCD Screen » 10.1" Laptop Led Lcd Screen G101EAN01.0 800(RGB)*1280 MIPI 39 Pins 60Hz 60% NTSC Laptop Screen Replacement Display
loading
  • Compatibility:G101EAN01.0
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 10.1" WideScreen
  • Resolution:800(RGB)×1280, WXGA 150PPI
  • Surface Type:Antiglare, Antireflection
  • Video Connector:MIPI (4 data lanes) , 39 pins Connector
  • Frame Rate:60Hz
sharethis sharing button
  • G101EAN01.0
  • For AUO
液晶屏
Product Description
Size 10.1 inch
Grade New A
Surface Antiglare
Resolution 800(RGB)×1280
Brand For AUO
Model G101EAN01.0
Connect 39 pins
Available in 13.3 to 17.3 inch sizes with 30/40-pin options. Compatible with ASUS, Lenovo, Dell, HP, Acer, and more.
  • Part Type: On-Cell Touch Display
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Resolution: HD (1366x768)
  • Surface Type: Glossy
  • Video Connector: 40 pin video connector
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Matte
  • Video Connector: 30 pin video connector
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Glossy
  • Size: 11.6" WideScreen