10.1" Inch G101STN01.7 Laptop Screen 1024(RGB)*600 60Hz TN 45% NTSC Laptop Lcd/led Screens
Home » Products » Laptop Screen » 10.1" LCD Screen » 10.1" Inch G101STN01.7 Laptop Screen 1024(RGB)*600 60Hz TN 45% NTSC Laptop Lcd/led Screens
loading
  • Compatibility:G101STN01.7
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 10.1" WideScreen
  • Resolution:1024(RGB)×600, WSVGA 117PPI
  • Surface Type:-
  • Video Connector:-
  • Frame Rate:60Hz
sharethis sharing button
  • G101STN01.7
  • For AUO
液晶屏
Product Description
Size 10.1 inch
Grade New A
Surface -
Resolution 1024(RGB)×600
Brand For AUO
Model G101STN01.7
Connect -
Available in 13.3 to 17.3 inch sizes with 30/40-pin options. Compatible with ASUS, Lenovo, Dell, HP, Acer, and more.
  • Part Type: On-Cell Touch Display
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Resolution: HD (1366x768)
  • Surface Type: Glossy
  • Video Connector: 40 pin video connector
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Matte
  • Video Connector: 30 pin video connector
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Glossy
  • Size: 11.6" WideScreen