10.1" Inch G101QAN01.1 Laptop Screen Replacement 1600(RGB)*2560 MIPI 61 Pins 60Hz 400 Cd/m² Laptop Led Lcd Screen
Home » Products » Laptop Screen » 10.1" LCD Screen » 10.1" Inch G101QAN01.1 Laptop Screen Replacement 1600(RGB)*2560 MIPI 61 Pins 60Hz 400 Cd/m² Laptop Led Lcd Screen
loading
  • Compatibility:G101QAN01.1
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 10.1" WideScreen
  • Resolution:1600(RGB)×2560, WQXGA 300PPI
  • Surface Type:Glare (Haze 0%)
  • Video Connector:MIPI (2 ch, 4 data lanes) , 61 pins Connector
  • Frame Rate:60Hz
sharethis sharing button
  • G101QAN01.1
  • For AUO
液晶屏
Product Description
Size 10.1 inch
Grade New A
Surface Glare
Resolution 1600(RGB)×2560
Brand For AUO
Model G101QAN01.1
Connect 61 pins
Available in 13.3 to 17.3 inch sizes with 30/40-pin options. Compatible with ASUS, Lenovo, Dell, HP, Acer, and more.
  • Part Type: On-Cell Touch Display
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Resolution: HD (1366x768)
  • Surface Type: Glossy
  • Video Connector: 40 pin video connector
  • Part Type: LCD Screen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Matte
  • Video Connector: 30 pin video connector
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Size: 11.6" WideScreen
  • Surface Type: Glossy
  • Size: 11.6" WideScreen